Portal Racunovodja.com uporablja piškotke, da lahko z analizo obiska izboljšujemo storitev, za namene oglaševanja ter raziskave rabe spleta.
Prosimo vas, da nam prijazno dovolite, da na vaš računalnik naložimo piškotke za ta namen.

Se strinjam.         Ne strinjam se.         Želim izvedeti več.

Vpisano: 17.10.2008 11:03:50

Aneks št. 6 k Tarifni prilogi h Kolektivni pogodbi grafične dejavnosti

Uradni list RS, št. 97/2008 z dne 10.10.2008

Rubrika: Plače in delovna razmerjaprint Natisni

Aneks št. 6 k Tarifni prilogi h Kolektivni pogodbi grafične dejavnosti Racunovodja.com

1. člen

V prvi točki Tarifne priloge Kolektivne pogodbe grafične dejavnosti se dodajo novi petnajsti, šestnajsti in sedemnajsti odstavek, ki se glasijo:
(15) Izhodiščne plače po posameznih tarifnih razredih, določene v trinajstem odstavku te točke, se meseca avgusta 2008 povečajo za 4,0%.
(16) Izhodiščne plače, povečane v skladu s prejšnjim odstavkom, so po posameznih tarifnih razredih naslednje:

Tarifni razredRRIzhodiščne plače
v EUR za polni
delovni čas
IEnostavna dela1,00417,51
IIManj zahtevna dela1,10459,26
IIISrednje zahtevna dela1,22509,36
IVZahtevna dela1,37571,99
VBolj zahtevna dela1,56651,32
VIZelo zahtevna dela1,79747,34
VIIVisoko zahtevna dela2,03847,55
VIIINajbolj zahtevna dela2,811.173,20
IXIzjemno pomembna, najbolj zahtevna dela3,391.415,36

in veljajo od meseca avgusta 2008 dalje.
(17) Osnovne plače delavcev iz štirinajstega odstavka te točke, tudi tiste, ki so višje od izhodiščnih plač v posameznem tarifnem razredu, določenih v šestnajstem odstavku te točke, se z mesecem avgustom 2008 povečajo za 4,0% in se izplačujejo od meseca avgusta 2008 dalje.

2. člen

V točki 2.a tarifne priloge Kolektivne pogodbe grafične dejavnosti se doda nov tretji odstavek, ki se glasi:
(3) Če bo povprečna letna inflacija v obdobju januar–december 2008 v primerjavi z obdobjem januar–december 2007 presegla 4,9%, se izhodiščne plače iz šestnajstega odstavka 1. točke in osnovne plače delavcev iz sedemnajstega odstavka 1. točke te tarifne priloge za januar 2009 dodatno povečajo za razliko med 4,9% in dejansko povprečno letno inflacijo.

3. člen

Točka 5. tarifne priloge Kolektivne pogodbe grafične dejavnosti se spremeni tako, da se v celoti glasi:

5. REGRES ZA LETNI DOPUST

Delavcu pripada regres za letni dopust v višini od 63,5% do 70% zadnjega znanega podatka povprečne mesečne plače na zaposlenega v Republiki Sloveniji.

4. člen

V točki 6 Tarifne priloge Kolektivne pogodbe grafične dejavnosti se spremeni drugi odstavek, tako, da se v celoti glasi:
(2) Znesek povračila stroškov prehrane med delom za polni delovni čas znaša 3,69 EUR na dan za dneve prisotnosti na delu. Znesek se usklajuje vsako leto januarja in julija za odstotek rasti cen prehrambenih izdelkov v preteklem polletnem obdobju.

5. člen

Druge določbe Tarifne priloge h Kolektivni pogodbi grafične dejavnosti ostanejo nespremenjene.

6. člen

Ta aneks začne veljati z dnem objave v Uradnem listu Republike Slovenije, uporablja pa se od 1. avgusta 2008, razen določb tretjega člena tega aneksa, ki se uporabljajo od 1. januarja 2009.

Ključne besede:
kolektivna pogodba
grafična dejavnost
plače
tarifni razred
plača
osnovna plača

Zadnji članki iz rubrike:

1.6.2020 15:31:43:
Čakanje na delo po 1. juniju 2020

1.6.2020 15:03:09:
Preklic dela na domu

1.6.2020 10:57:58:
Delno subvencioniranje skrajšanega delovnega časa

26.5.2020 17:05:32:
Sklep o najnižji in najvišji pokojninski osnovi, najnižji pokojnini, najnižji osnovi za odmero nadomestil iz invalidskega zavarovanja in najvišjem znesku nadomestila za čas poklicne rehabilitacije od 1. januarja 2020

22.5.2020 9:02:44:
Preverjanje višine prejetih povračil nadomestila plače (ZRSZ)

Najnovejši članki:

1.6.2020 16:15:56:
Ali je z DFS obdavčena provizija, ki jo prejme trgovec za trženje zavarovalnega produkta zavarovalnice “podaljšana garancija”?

1.6.2020 10:18:01:
Tretji interventni zakon - ZIUOOPE

1.6.2020 9:39:01:
Pravice iz javnih sredstev, ki so se iztekle konec maja 2020, ne bodo avtomatično podaljšane

29.5.2020 15:11:34:
Finančna uprava RS poslala drugi sveženj informativnih izračunov dohodnine za leto 2019

28.5.2020 22:28:11:
Pojasnilo 1 k Slovenskemu računovodskemu standardu 15

Izobraževanja
Centralni tečaj: 1€ = 239,640 SIT