Portal Racunovodja.com uporablja piškotke, da lahko z analizo obiska izboljšujemo storitev, za namene oglaševanja ter raziskave rabe spleta.
Prosimo vas, da nam prijazno dovolite, da na vaš računalnik naložimo piškotke za ta namen.

Se strinjam.         Ne strinjam se.         Želim izvedeti več.

Vpisano: 17.10.2008 11:03:50

Aneks št. 6 k Tarifni prilogi h Kolektivni pogodbi grafične dejavnosti

Uradni list RS, št. 97/2008 z dne 10.10.2008

Rubrika: Plače in delovna razmerjaprint Natisni

Aneks št. 6 k Tarifni prilogi h Kolektivni pogodbi grafične dejavnosti

1. člen

V prvi točki Tarifne priloge Kolektivne pogodbe grafične dejavnosti se dodajo novi petnajsti, šestnajsti in sedemnajsti odstavek, ki se glasijo:
(15) Izhodiščne plače po posameznih tarifnih razredih, določene v trinajstem odstavku te točke, se meseca avgusta 2008 povečajo za 4,0%.
(16) Izhodiščne plače, povečane v skladu s prejšnjim odstavkom, so po posameznih tarifnih razredih naslednje:

Tarifni razredRRIzhodiščne plače
v EUR za polni
delovni čas
IEnostavna dela1,00417,51
IIManj zahtevna dela1,10459,26
IIISrednje zahtevna dela1,22509,36
IVZahtevna dela1,37571,99
VBolj zahtevna dela1,56651,32
VIZelo zahtevna dela1,79747,34
VIIVisoko zahtevna dela2,03847,55
VIIINajbolj zahtevna dela2,811.173,20
IXIzjemno pomembna, najbolj zahtevna dela3,391.415,36

in veljajo od meseca avgusta 2008 dalje.
(17) Osnovne plače delavcev iz štirinajstega odstavka te točke, tudi tiste, ki so višje od izhodiščnih plač v posameznem tarifnem razredu, določenih v šestnajstem odstavku te točke, se z mesecem avgustom 2008 povečajo za 4,0% in se izplačujejo od meseca avgusta 2008 dalje.

2. člen

V točki 2.a tarifne priloge Kolektivne pogodbe grafične dejavnosti se doda nov tretji odstavek, ki se glasi:
(3) Če bo povprečna letna inflacija v obdobju januar–december 2008 v primerjavi z obdobjem januar–december 2007 presegla 4,9%, se izhodiščne plače iz šestnajstega odstavka 1. točke in osnovne plače delavcev iz sedemnajstega odstavka 1. točke te tarifne priloge za januar 2009 dodatno povečajo za razliko med 4,9% in dejansko povprečno letno inflacijo.

3. člen

Točka 5. tarifne priloge Kolektivne pogodbe grafične dejavnosti se spremeni tako, da se v celoti glasi:

5. REGRES ZA LETNI DOPUST

Delavcu pripada regres za letni dopust v višini od 63,5% do 70% zadnjega znanega podatka povprečne mesečne plače na zaposlenega v Republiki Sloveniji.

4. člen

V točki 6 Tarifne priloge Kolektivne pogodbe grafične dejavnosti se spremeni drugi odstavek, tako, da se v celoti glasi:
(2) Znesek povračila stroškov prehrane med delom za polni delovni čas znaša 3,69 EUR na dan za dneve prisotnosti na delu. Znesek se usklajuje vsako leto januarja in julija za odstotek rasti cen prehrambenih izdelkov v preteklem polletnem obdobju.

5. člen

Druge določbe Tarifne priloge h Kolektivni pogodbi grafične dejavnosti ostanejo nespremenjene.

6. člen

Ta aneks začne veljati z dnem objave v Uradnem listu Republike Slovenije, uporablja pa se od 1. avgusta 2008, razen določb tretjega člena tega aneksa, ki se uporabljajo od 1. januarja 2009.

Ključne besede:
kolektivna pogodba
grafična dejavnost
plače
tarifni razred
plača
osnovna plača

Zadnji članki iz rubrike:

14.11.2019 13:13:02:
Novosti pri KIDO (konvencijah o izogibanju dvojnega obdavčevanja dohodka)

13.11.2019 14:10:38:
Info točka za tujce

12.11.2019 18:53:13:
Obvestilo FURS o posledicah napak pri predlaganju REK obrazcev in njihovih popravkov zaradi pravil zapiranja terjatev s plačili

5.11.2019 12:46:48:
Podatki za obračun plač za oktober 2019

30.10.2019 15:41:20:
1. november je skrajni rok za izplačilo regresa

Najnovejši članki:

14.11.2019 15:49:55:
Informacije v zvezi s pridobitvijo Potrdila o prijavi prebivanja za študente iz EU

12.11.2019 15:19:17:
Varnost potrošnikov v spletni trgovini: Za zahtevo po dodatnem elementu preverjanja avtentičnosti prehodno obdobje do konca prihodnjega leta

12.11.2019 15:12:05:
Najpogostejša vprašanja in odgovori glede zaostritve ukrepov Banke Slovenije na področju kreditiranja prebivalstva

8.11.2019 15:28:45:
Vzorec: Začasna odreditev drugega dela

8.11.2019 15:10:45:
A1 potrdilo in delo na podlagi civilnih pogodb (e-gradivo)

Izobraževanja
Centralni tečaj: 1€ = 239,640 SIT